Facebook Gimnazjum

 
Na tej stronie zebraliśmy nasze osiągnięcia, wszystkie ważne wydarzenia związane z pracą naszej szkoły oraz artykuły o nas i materiały filmowe.


ROK SZKOLNY 2014/2015

lipiec 2015 r.
Nasze gimnazjum otrzymało certyfikat za skuteczne wykorzystanie innowacyjnego systemu optymalizacji nauki słownictwa Insta.Ling. Z programu korzystamy na zajęciach j. angielskiego, j. hiszpańskiego i j. polskiego.

czerwiec 2015 r.
Nasza szkoła przyłącza się do akcji Polskiej Akcji Humanitarnej "Zamiast kwiatka niosę pomoc", która polega na tym, żeby zamiast kupować kwiaty dla nauczycieli na koniec roku przekazać środki, które zostałyby na nie przeznaczone na pomoc dzieciom poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Nepalu. Zamiast kwiatem można podziękować nauczycielom w inny sposób - słowem, gestem, uśmiechem.
facebook>>
materiał Radia Eska>>

czerwiec 2015 r.
Nasze gimnazjum po wypełnieniu wszystkich warunków formalnych otrzymało certyfikat uczestnictwa w realizacji pilotażowego projektu "Szkolne Inkubatory Dwujęzyczności". W projekcie wzięło udział 9 gimnazjów z terenu naszego województwa. To było bardzo cenne doświadczenie! Od września działamy dalej i to nie tylko w zakresie dotychczas zgłoszonych przedmiotów, ale również kolejnych.czerwiec 2015 r.
Piękne miejsca, wspaniała atmosfera, zwiedzanie i zabawa - w czasie tegorocznej "zielonej szkoły" byliśmy w Wiedniu
i Bratysławie. Serdeczne podziękowania dla naszych kapitalnych przewodników.

czerwiec 2015 r.
Uczeń klasy I został liderem propozycji w debacie oxfordzkiej wokół expose Ministra Spraw Zagranicznych RP - Grzegorza Schetyny. Postawiona teza brzmiała: "Młodzi ludzie nie są patriotami". Debatę zwyciężyła propozycja, która przekonała
do swoich argumentów więcej osób niż opozycja. Organizatorem debaty był regionalny ośrodek debaty międzynarodowej
w Kielcach i stowarzyszenie Przestrzeń Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych.
materiał Wiadomości24.pl>>

czerwiec 2015 r.
Troje naszych gimnazjalistów otrzymało Nagrodę Prezydenta Miasta. W czasie uroczystości Świętokrzyska Kurator Oświaty Małgorzata Muzoł podkreśliła, że bardzo ją cieszy, że po raz pierwszy w Ostrowcu do udziału w plebiscycie "Uczeń Roku" zaproszono również uczniów szkół niepublicznych, a w wywiadzie dla telewizji dodała "Mamy budować mosty, a nie mury".
materiał Lokalna.TV>>

czerwiec 2015 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w pokazie dyplomowym kieleckiej filii Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego,
a po premierze mieli możliwość porozmawiać z reżyserem spektaklu i aktorami, pośród których były również uczennice
naszej szkoły i gimnazjum.

czerwiec 2015 r.
Uczennica klasy I zdobyła brązowy medal w biegu na 1000 metrów w Mistrzostwach Ostrowca w Zawodach Lekkoatletycznych Szkół Gimnazjalnych.

czerwiec 2015 r.
II Szkolny Turniej Tenisa Ziemnego za nami. Tym razem wszystkie medale zdobyli uczniowie klasy II.

czerwiec 2015 r.
Dyrektor naszej szkoły została zaproszona przez Świętokrzyskie Forum Młodych Lewiatan do udziału w charakterze prelegentki w V edycji projektu „Szpilki w biznesie”. W ramach projektu organizowane są spotkania kobiet, które odniosły
w życiu sukces z młodymi kobietami stojącymi u progu kariery zawodowej. Spotkania mają na celu dzielenie się doświadczeniami, motywowanie, zachęcanie do działania i inspirowanie do podejmowania wyzwań.
o wydarzeniu - portal Nasze Kielce>>
o wydarzeniu na fb>>
prelegentki V edycji>>


czerwiec 2015 r.
Uczniowie klasy I zajęli III miejsce w XIII Turnieju Matematycznym "Wiedza Młodego Przedsiębiorcy" zorganizowanym przez PG nr 4. W turnieju wzięło udział 27. drużyn z powiatu ostrowieckiego.

czerwiec 2015 r.
Historyczna chwila! Uczniowie szkół niepublicznych po raz pierwszy w historii Ostrowca zostali zaproszeni do udziału
w plebiscycie "Uczeń Roku" i mają szansę ubiegać się o Nagrodę Prezydenta Miasta. Jest to kolejne działanie prezydenta Jarosława Górczyńskiego pokazujące jego zaangażowanie na rzecz równego traktowania wszystkich uczniów niezależnie
od tego do jakiego typu szkoły uczęszczają. Dziękujemy! I cieszymy się, że to co jest już standardem w wielu miastach
Polski staje się nim również w Ostrowcu.

czerwiec 2015 r.
1. czerwca w Galerii Fotografii odbył się wernisaż wystawy naszych uczniów pt. "Mały Fotograf - Wielkie Możliwości". Wszystkie zdjęcia powstały w latach 2012-2015 w czasie zajęć szkolnego koła fotograficznego prowadzonego przez
artystę fotografika Andrzeja Ładę i zostały podzielone na kilka grup tematycznych - dokument, portret, fotografia inscenizowana, poszukiwania i eksperymenty, inspiracje, reportaż. Wystawę można oglądać przez cały czerwiec.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał Lokalna.TV>>
materiał Echa Dnia>>

maj 2015 r.
Naszą szkołę odwiedziła grupa rekonstrukcyjna 42 Royal Marines Commando K-Coy - pasjonaci militarii oraz życia wojskowego, odtwarzający żołnierzy brytyjskich z 42. jednostki komandosów angielskiej marynarki. Na spotkaniu
opowiedzieli o swojej pasji i o tym czym jest odtwórstwo historyczne, jak również zaprezentowali swoje umundurowanie
i repliki broni palnej oraz podstawy medycyny taktycznej i kamuflażu.
materiał Lokalna.TV>>

maj 2015 r.
Nasi gimnazjaliści byli na musicalu "Grease - powrót legendy" w wykonaniu uczniów Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego. W roztańczonym spektaklu, który zakończył się owacjami na stojąco, trzy główne role zagrały ostrowczanki, wśród nich nasza uczennica z klasy I. Do udziału w wyjeździe zaprosiliśmy naszych przyszłorocznych gimnazjalistów oraz uczniów PG 1.
materiał Lokalna.TV>>

maj 2015 r.
Nasze gimnazjum bierze udział w wojewódzkim projekcie „Szkolne Inkubatory Dwujęzyczności". Po zakończonym etapie szkolenia kadry, rozpoczynamy pierwsze zajęcia:) Do pilotażu zgłosiliśmy fizykę, geografię, technikę i informatykę.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

maj 2015 r.
Nasi uczniowie zdobyli cztery wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny".

maj 2015 r.
Nasze gimnazjum rozpoczyna realizację autorskiego projektu „Lekcje sukcesu”, którego celem jest rozwój kompetencji społecznych i obywatelskich naszych uczniów, a tym samym jak najlepsze przygotowanie ich do życia i odniesienia sukcesu
we współczesnym świecie. Warsztaty obejmują zagadnienia tj. świadomość mocnych i słabych stron, odpowiedzialność,
współpraca w zespole, asertywność, umiejętność argumentacji, szacunek dla odmiennego zdania, umiejętność poszukiwania
i selekcji informacji, autoprezentacja, kreatywne rozwiązywanie problemów, negocjacje, podstawy przedsiębiorczości, planowanie kariery zawodowej i wiele innych.

maj 2015 r.
Dwie uczennice z klasy I i II (kategoria Ducks) uzyskały wynik dobry w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "FOX".

maj 2015 r.
Nasi uczniowie zdobyli I i II miejsce w kategorii klas pierwszych i I miejsce w kategorii klas drugich w XIV Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 3.

maj 2015 r.
Nasi gimnazjaliści w ramach ogólnopolskiej akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej "Młodzi Głosują", wzięli udział

w młodzieżowych wyborach prezydenckich. W ramach akcji przeprowadzane są działania profrekwencyjne oraz lekcje
o tematyce wyborczej i kompetencjach prezydenta RP, prezentacja sylwetek i programów wyborczych kandydatów,
a następnie organizowane szkolne wybory. W akcji wzięło udział ponad 1500 szkół. Celem podejmowanych działań jest uświadamianie młodzieży istoty bycia aktywnym i świadomym obywatelem.
materiał Lokalna.TV>>kwiecień 2015 r.
Dyrektor naszej szkoły i założyciel firmy Edukacja - Kinga Wnuk, odebrała z rąk Marszałka Województwa  Świętokrzyskiego Adama Jarubasa dyplom od Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego w uznaniu za aktywne propagowanie idei i ducha przedsiębiorczości oraz zaangażowanie i wkład w rozwój polskiej gospodarki.
materiał Lokalna.TV>>kwiecień 2015 r.
Uczniowie klasy V i VI uczestniczą w obozie Euroweek - Szkoła Liderów. Pięciodniowy obóz obejmuje różnorodne zajęcia
w języku angielskim z wolontariuszami z całego świata, w tym: team building, warsztaty z zakresu m.in prezentacji/ autoprezentacji, asertywności i negocjacji, debata oksfordzka, nauka tańców międzynarodowych, a do tego codzienny "energizer" i poznawanie różnych krajów, a na zakończenie multicultural party:)

kwiecień 2015 r.
Nasza szkoła bierze udział w akcji społecznej „Przytul hejtera”, która ma na celu propagowanie sprzeciwu wobec hejtu
w sieci, ale bez agresji i eskalowania przemocy. Organizatorem jest Fundacja Dzieci Niczyje.
więcej informacji>>

kwiecień 2015 r.
Uczennica klasy I otrzymała wyróżnienie w konkursie fotograficzno-plastycznym "Zabytek na pierwszym planie" (kategoria rysunek) zorganizowanym przez Muzeum Historyczno-Archeologiczne.

kwiecień 2015 r.
Nasi gimnazjaliści wzięli udział w spotkaniu dyskusyjnym "#Kalejdoskop. Tak to widzimy!", podczas którego ostrowiecka młodzież mówiła o swoich pasjach, działaniach i zainteresowaniach. Wśród aktywnych grup nieformalnych zaprezentowali się m.in. Geocaching-K&K team, 42 Royal Marines Commando GHR, Zespół Pomocy Koleżeńskiej, Kontur, ZHP, entuzjaści fantastyki i iluzji, jak również nasz uczeń, który pasjonuje się m.in. wspinaczką. po prezentacjach o swoich doświadczeniach opowiedzieli
członkowie Młodzieżowej Rady Gminy z Bałtowa, a pod koniec odbyła się część warsztatowa w formie world cafe. W spotkaniu wziął udział Prezydent Miasta Jarosław Górczyński oraz Świętokrzyska Rzecznik Młodzieży - Barbara Zamożniewicz. Spotkanie zorganizowało stowarzyszenie "Przestrzeń Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych".
materiał Lokalna.TV>>

kwiecień 2015 r.
Uczennica klasy II zdobyła wyróżnienie w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej zorganizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego.
materiał Faktów Ostrowieckich>>

kwiecień 2015 r.
Pierwsze zajęcia w kwietniu spędziliśmy w terenie. Obejrzeliśmy film "Carte Blanche", zwiedziliśmy XI Doroczną wystawę Fotoklubu Galeria MCK, a podczas zajęć j. angielskiego i historii graliśmy w gry planszowe. Wśród gier historycznych największą popularnością niezmiennie cieszy się "Kolejka" i "303 - Bitwa o Anglię", a ulubioną grą wykorzystywaną na angielskim jest "Story Cubes".

marzec 2015 r.
Na zaproszenie uczniów Chreptowicza, w ramach akcji promującej zdrowie, wspólnie tańczyliśmy zumbę. Zajęcia
poprowadziła Ewelina Jabłońska, uczennica klasy trzeciej, która będzie reprezentowała województwo świętokrzyskie
w finale XXIII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.

marzec 2015 r.
Nasze szkoły włączyły się do ogólnopolskiej akcji „Tydzień Dobrych Uczynków” organizatorem jest fundacja "Fabryka Aktywności Młodych", a jego celem promocja bezinteresownego czynienia dobra na rzecz innych oraz promocja wolontariatu młodzieżowego w całej Polsce. W ramach akcji nasi gimnazjaliści rozdawali mieszkańcom osiedla żonkile życząc im "miłego dnia" i częstowali całą społeczność szkolną słodyczami.
więcej informacji>>

marzec 2015 r.
Uczennica klasy I zakwalifikowała się do finału międzynarodowego konkursu matematycznego "Pangea", który odbędzie się 17. kwietnia we Wrocławiu. w konkursie wzięło udział prawie 108 tys. uczniów.

marzec 2015 r.
Bierzemy udział w kolejnej edycji międzynarodowego projektu AIESEC - "PEACE Cross-cultural Understanding". Projekt obejmuje tygodniowe warsztaty w j. angielskim, a jego celem jest przygotowanie uczniów do życia w wielokulturowym świecie, przełamywanie stereotypów, poszerzanie horyzontów oraz doskonalenie j. angielskiego. zajęcia w naszych szkołach poprowadzili Lawrence (Victor) Chukwudi z Nigerii, Theodoros Kafounis z Grecji i Hajar Idrissi z Maroko.

marzec 2015 r.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie klasy I tworzący Szkolny Teatr "Antrakt" zaprosili wszystkich uczniów naszej szkoły i gimnazjum na pełen humoru spektakl pt. "Straszny dwór, czyli co się dzieje w naszej szkole kiedy wybije północ".

marzec 2015 r.
Organ prowadzący naszą szkołę otrzymał Certyfikat "Firma Godna Zaufania" za nieposzlakowaną opinię, etykę
w prowadzeniu działalności biznesowej oraz rzetelne podejście do zobowiązań wobec klientów i kontrahentów.

marzec 2015 r.
Uczniowie klasy II zdobyli III miejsce i wyróżnienie w międzygimnazjalnym konkursie "Z Francją za pan brat" zorganizowanym przez LO nr I im. St. Staszica.

marzec 2015 r.
Kolejna przygoda z wielką sceną musicalową za nami - niespełna miesiąc po premierze nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć
w TM Roma musical "Mamma Mia!".
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
informacje o musicalu>>
fragment musicalu>>

marzec 2015 r.
VII Szkolne Spotkania Filmowe, poza tradycyjnymi już grami improwizacyjnymi i odgrywaniem mini-scenek aktorskich, poświęcone były kompozycji obrazu filmowego, przestrzeni filmowej i sposobom jej kreowania, a największe zainteresowanie naszych uczniów wzbudził montaż scen, które zostały nagrane na poprzednich zajęciach.
materiał Lokalna.TV>>

marzec 2015 r.
Rozstrzygnęliśmy II Powiatowy Konkurs Literacki - "Do takiego gimnazjum chciałbym chodzić" adresowany do uczniów klas VI. Na konkurs wpłynęło 16 prac z ośmiu szkół podstawowych. Komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu ośmiu nagród - trzech wyróżnień, dwóch trzecich, jednego drugiego i dwóch pierwszych miejsc. wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy
i dziękujemy za pomysły i inspiracje.
materiał Gazety Ostrowieckiej >>

marzec 2015 r.
Zakończyliśmy III turę zbiórki makulatury w ramach inicjatywy edukacyjno - charytatywnej Świętokrzyskiego Kuratora
Oświaty - "Pomagamy budować studnie w Sudanie - Woda to życie - Makulatura na misje". Dziękujemy wszystkim szkołom
i instytucjom, które zaangażowały się w akcję.

marzec 2015 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w Świętokrzyskim Turnieju Innowacji i Kreatywności.

marzec 2015 r.
Dyrektor naszej szkoły została nagrodzona w plebiscycie "Kobieta Przedsiębiorcza 2014". Nagrodę zadedykowała swoim dzieciom oraz fantastycznym uczniom i przedszkolakom, dzięki którym z radością podejmuje nowe inicjatywy i wyzwania.
materiał Echa Dnia>>marzec 2015 r.
Poznajemy kultury Dalekiego Wschodu. Zajęcia z Jin (Blair) Yaoqi i Ryo Miyazaki z Japonii są kolejnym przykładem działań AIESEC, które można realizować w każdym wieku - u nas udało się to od przedszkola aż do gimnazjum.

marzec 2015 r.
Nasze szkoły przyłączyły się do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bądź kumplem, nie dokuczaj”, której celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat dokuczania wśród dzieci. Akcja ma podkreślać, że reagowanie na
sytuacje, w których ktoś komuś dokucza, pozbycie się obaw przed mówieniem o swoich doświadczeniach, a także wzmacnianie postaw koleżeńskich, może ograniczyć skalę problemu. Ambasadorem kampanii są koszykarz Marcin Gortat
i psycholog Małgorzata Ohme.
filmik promujący akcję - Marcin Gortat>>
filmik promujący akcję - Małgorzata Ohme>>
więcej informacji>>

marzec 2015 r.
W ramach wspólnej inicjatywy uczniów, wychowawców i dyrekcji we wszystkich klasach zostały założone „skrzynki różnych (także trudnych) spraw”. Jako, że nie każdy uczeń ma odwagę powiedzieć o swoim problemie czy temacie, który chciałby poruszyć w szkole, może o nim napisać i anonimowo wrzucić do skrzynki. Wychowawcy raz w tygodniu będą sprawdzać ich zawartość, a następnie adekwatnie do potrzeb podejmować odpowiednie działania. Do skrzynek można wrzucać również swoje pomysły dotyczące np. spotkań, wyjść, wycieczek, doposażenia szkoły itp., choć w tym przypadku najlepiej zgłaszać
je bezpośrednio do Samorządu Szkolnego lub dyrektora szkoły.

luty 2015 r.
W zakładce "linki" na stronie naszego gimnazjum zamieściliśmy linki do stron instytucji, organizacji, stowarzyszeń i portali adresowanych do aktywnej i chętnej do działania młodzieży. Zapraszamy do lektury!

luty 2015 r.
Przy okazji fantastycznej polskiej premiery musicalu Mamma Mia!, jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasze gimnazjum i szkoła podstawowa wspierają polską scenę musicalową i zostały jednym z pierwszych honorowych widzów teatru muzycznego roma. poza tabliczką w nowym foyer mamy również swoje krzesło - rząd 6 miejsce 27, a tym samym
i kawałek Ostrowca w najlepszym teatrze muzycznym w Polsce. Zapraszamy do TM Roma!

luty 2015 r.
Nasi gimnazjaliści wzięli udział w I Świętokrzyskim Forum Młodzieży organizowanym w ramach Targów Edukacja pod hasłem: "Odpowiedzialność - Kompetencje - Przyszłość". Adresatem Forum była młodzież otwarta na dyskusję o pomysłach na życie zawodowe i społeczne oraz sposobach realizacji pasji i marzeń. Poza debatą z udziałem ekspertów, a wśród nich Marka Materka - najmłodszego w Polsce prezydenta miasta, nasi uczniowie uczestniczyli także w pokazie eksperymentów FUNIVERSITY, wykładzie pt. "Akademia sukcesu" oraz warsztacie "Bądź super bohaterem! Strategia kreowania kariery zawodowej". Mieli również okazję zwiedzić stoiska targów, zobaczyć pokaz ratownictwa medycznego i musztry klas mundurowych oraz wziąć udział w turnieju historycznych gier planszowych opracowanych przy współpracy IPN, które
spodobały im się tak bardzo, że już po feriach będą dostępne w naszej szkole.
więcej informacji>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

luty 2015 r.
Nasz projekt "To co w kinie ważne, czyli Szkolne Spotkania Filmowe został opublikowany na stronie Kuratorium Oświaty
w Kielcach jako przykład dobrej praktyki.
link do strony>>

luty 2015 r.
W drugim tygodniu lutego nasi gimnazjaliści przyłączyli się do realizowanego w NSP projektu międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC - "KidSpeak". Projekt obejmował tygodniowe warsztaty w j. angielskim prowadzone przez młodych
ludzi z różnych stron świata. Zajęcia w naszych szkołach poprowadzili: Ana Sakandelidze z Gruzji, Jinning (Flora) Yanh
z Chin i Pedro Miguel z Brazylii. "KidSpeak" ma na celu poznawanie innych krajów i kultur, kształtowanie postawy tolerancji
i otwartości, rozwój młodego człowieka jako "obywatela świata" oraz naukę języka angielskiego.
materiał Lokalna.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

luty 2015 r.
Kamera! Poszła. Akcja! W czasie VII Szkolnych Spotkań Filmowych, poza projekcją etiudy szkolnej "Przetarty szlak", odbyły
się warsztaty filmowe. Chętni uczniowie podzielili się na trzy grupy i według własnego pomysłu na scenę wcielili się w role osób przed i za kamerą. zajęcia poprzedziła rozmową na temat zagadnień takich jak: podstawowe elementy budowy dzieła filmowego, ekspresja - ruch, gest i mimika twarzy, improwizacja - odgrywanie scenek aktorskich i montaż - główny środek narracji filmowej.

styczeń 2015 r.
Uczniowie klasy II zakwalifikowali się do drugiego etapu aż siedmiu wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez kuratorium oświaty w Kielcach. W konkursie geograficznym naszą szkołę reprezentują 2 osoby, chemicznym - 1, historycznym - 3, j. polskiego - 1, biologicznym - 3, matematycznym - 4 i j. angielskiego - 8.

styczeń 2015 r.
Szkolny teatr znów w działaniu. Uczniowie klasy I podczas styczniowego spotkania z rodzicami pokazali krótkie przedstawienie pt. „Syn marnotrawny, czyli opowieść o każdym z nas”. Parafrazując tę znaną wszystkim przypowieść, przedstawili w zabawnej formie uniwersalną prawdę o odchodzeniu i powrocie.

styczeń 2015 r.
Nasi gimnazjaliści spotkali się z pracownikami Straży Miejskiej z Referatu Działań Prewencyjnych. Temat spotkania: "Uzależnienia: papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze. konsekwencje dla zdrowia i skutki prawne". Profilaktyki nigdy
za wiele.

styczeń 2015 r.
W Międzygimnazjalnym Konkursie Matematycznym dla klas I-III "Co dwie głowy, to nie jedna" organizowanym przez PG Nr 1, na 28 startujących dwuosobowych drużyn, uczniowie klasy II zdobyli II, a uczniowie klasy I - V miejsce. Warto podkreślić, że obie nasze drużyny zajęły najwyższe miejsca wśród pierwszych i drugich klas. pokonali nas tylko trzecioklasiści, których w tym roku jeszcze nie mamy.

styczeń 2015 r.
Nawiązaliśmy stałą współpracę z Fundacją Miśka Zdziśka - "Błękitny Promyk Nadziei", w ramach której w naszych szkołach
i przedszkolu przez cały rok będziemy zbierać, na rzecz podopiecznych fundacji, plastikowe nakrętki i zużyte baterie.
informacje o fundacji>>

grudzień 2014 r.
Nasze gimnazjum aktywnie angażuje się w różne akcje charytatywne. Tylko w czasie minionych trzech miesięcy było ich
kilka: "Woda to życie - Makulatura na misje", "Dzwonek na obiad", pomoc dla podopiecznych Fundacji Miśka Zdziśka
oraz stowarzyszenia "Animals", a tuż przed świętami zakończyliśmy naszą doroczną świąteczną zbiórkę słodyczy dla dzieci
z kilku najuboższych rodzin z Ostrowca i okolicy pod patronatem Gazety Ostrowieckiej. Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w każdą z nich i wielkie serce.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał Lokalna.TV>>

grudzień 2014 r.
Uczennica klasy I zajęła IV miejsce w Ogólnopolskim Dyktandzie Szkolnym "Słowik".

grudzień 2014 r.
Podczas II Szkolnych Spotkań Filmowych nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć etiudę filmową „Konrad Wallenrod” autorstwa uczniów „filmowej” klasy trzeciej I LO im. St. Staszica, wyróżnioną w ogólnopolskim konkursie „Lektury na ekranie”.
W czasie zajęć Damian Mirga, Piotr Bęben, Krystian Przysiwek i Mikołaj Karmalski - finaliści X Ogólnopolskiego Festiwalu Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych, zdobywcy głównej nagrody w Wirtualnym Festiwalu Filmoteki Szkolnej - opowiedzieli o tym jak powstają ich filmy, skąd biorą pomysły i... dlaczego do kręcenia filmów używają lustrzanki,
a nie kamery HD. Następnie zaprosili naszych uczniów do udziału w kilku, bardzo przydatnych w wystąpieniach publicznych, grach improwizacyjnych, które uczą dystansu, swobody i pewności siebie, jak również wprawiają w dobry nastrój :)

grudzień 2014 r.
Uczniowie klasy I wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej "Książki naszych marzeń".
film "Konarski czyta książki">>
lista książek, którą chcielibyśmy dostać>>

grudzień 2014 r.
W ramach Europejskiego Dnia Prawnika obchodzonego 10. grudnia, nasi uczniowie spotkali się z mecenas Agatą Grudką, która opowiedziała im o zawodzie prawnika i jego codziennej pracy, różnych specjalizacjach i dziedzinach prawa, przybliżyła pojęcie tajemnicy zawodowej oraz zobowiązań natury etycznej oraz na przykładach pokazała, że prawo odnosi się do wszystkich dziedzin życia.

grudzień 2014 r.
Naszą szkołę odwiedzi znany polski podróżnik i himalaista - pan Jarosław Gawrysiak.listopad 2014 r.
Dyrektor naszego gimnazjum - Kinga Wnuk wzięła udział w Andrzejkowym Pokazie Mody "Dzieci-Dzieciom" - wielkiej akcji charytatywnej zorganizowanej w Bałtowie. Na wybiegu, wspólnie z dorosłymi, wystąpili mali podopieczni "Fundacji Spełnionych Marzeń". Cały dochód z wydarzenia - blisko 50 tys. złotych został przeznaczony na rzecz dzieci zmagających
się z chorobami nowotworowymi.
materiał Gazety Wyborczej>>
materiał Fundacji Spełnionych Marzeń>>

listopad 2015 r.
Miło nam poinformować, że w nauce języków obcych wykorzystujemy aplikację Insta.Ling, która powstała jako odpowiedź
na potrzebę efektywnej nauki słówek. Jej podstawowym założeniem jest skłonienie uczniów do krótkiej, kilku- bądź kilkunastominutowej, ale systematycznej codziennej pracy. nauka odbywa się w ciekawej i nienużącą formie quizu, który indywidualnie dobiera poziom trudności do aktualnych umiejętności ucznia, a nauczyciele dostają szczegółowe raporty
o systematyczności jego pracy i postępach w nauce.
więcej informacji>>

listopad 2014 r.
W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości nasi uczniowie zwiedzili ostrowiecką firmę ETC sp. z o.o., czołowego producenta i dostawcy ceramicznych materiałów zdobniczych w Polsce i Europie, poznali procesu produkcji od zamówienia
do wysyłki, zakres obowiązków na poszczególnych stanowiskach oraz spotkali się z v-ce prezes firmy, która opowiedziała
im o historii firmy, schemacie organizacyjnym, zakresie produkcji i aktywności rynkowej oraz planowanej strategii na
najbliższe lata. W tym czasie naszą szkołę odwiedziła również p. Katarzyna Bąk, która poprowadziła bardzo ciekawe
zajęcia o wykorzystaniu najnowszych technologii informatycznych do prowadzenia własnej firmy w XXI wieku.

listopad 2014 r.
Naszą szkołę i gimnazjum odwiedził Wiceminister Gospodarki pan Arkadiusz Bąk. Pan Minister zwiedził naszą siedzibę,
spotkał się z uczniami wszystkich klas, a najwięcej czasu, w związku ze zbliżającym się Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości, poświęcił gimnazjalistom. W czasie spotkania rozmawiał z nimi o tym z czego polska słynie na świecie, mówił o sukcesach polskich przedsiębiorców i o rodzimej produkcji oraz o istocie właściwego wyboru kierunku
nauki dla przyszłej pracy zawodowej. Przybliżył im również zagadnienie przedsiębiorczości i tego co znaczy być przedsiębiorczym oraz przedstawił prosty wzór na sukces: sukces = (wiedza + wartości) x zaangażowanie,
podkreślając jak ważne w jego osiągnięciu jest zaangażowanie.

materiał Lokalna.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

listopad 2014 r.
Nasze szkoły zostały przyjęte do międzynarodowego programu "Destination ImagiNation - oczyma wyobraźni", który jest największym na świecie edukacyjnym programem dla dzieci, młodzieży i studentów rozwijającym kreatywność i umiejętność twórczego rozwiązywania problemów w praktyce. Program zachęca uczestników do podejmowania procesu tworzenia
w oparciu o własne mocne strony. Pozwala odkrywać różnorodne uzdolnienia, przełamywać bariery, kształtować motywację wewnętrzną i zwiększać poczucie własnej wartości, uczy pracy zespołowej i zarządzania czasem oraz rozwija umiejętność skutecznej komunikacji i prezentacji wytworów własnej pracy i pracy zespołu. W pierwszym roku powołane zostaną dwa zespoły - jeden w szkole podstawowej w klasie VI, a drugi w gimnazjum w klasie I. Warto w tym miejscu dodać, że kreatywność, komunikacja i praca zespołowa zostały ogłoszone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej priorytetami
w perspektywie edukacyjnej na lata 2014-2020.
więcej informacji o projekcie>>

październik 2014 r.
Happy Halloween :)
materiał Lokalna.TV>>

październik 2014 r.
W czasie pierwszych w tym roku szkolnym, szkolnych spotkań filmowych nasi uczniowie zobaczyli uhonorowany licznymi nagrodami film dokumentalny w reżyserii Sławomira Fabickiego pt. "Męska sprawa". Temat zajęć - "W grupie jestem odpowiedzialny za innych. pozytywne i negatywne zachowania wobec przemocy i agresji".

październik 2014 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w internetowej transmisji z muzeum POLIN lekcji na żywo pt. „Opowieść o Żydach polskich” prowadzonej przez aktorkę Marię Seweryn i prezentera Macieja Orłosia.
więcej informacji>>

październik 2014 r.
"Sąd nad Antygoną, czyli teatr w klasie." Podczas nietypowej lekcji języka polskiego, której celem było m.in. uświadomienie
roli prawa w życiu społecznym, uczniowie klasy pierwszej mieli okazję wygłosić samodzielnie zredagowane mowy sądowe
i wejść w rolę sędziego, oskarżyciela, obrońcy lub uczestnika procesu. W czasie rozprawy wykorzystano program voki.com (awatary) i xmind (mapy myśli), które łączyły tradycję z nowoczesnością.

październik 2014 r.
W ramach tegorocznych XV Ostrowieckich Spotkań Filmowych nasi uczniowie zobaczyli w kinie Etiuda dwa filmy - "Zostań
jeśli kochasz", reż R.J. Cutler oraz "Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął", reż. Felix Herngren. Recenzje filmowe naszych pierwszoklasistów - "Przeciw polskim stereotypom, czyli historia stulatka realizującego swoje marzenia", "Film
o stulatku, czyli każdemu wolno marzyć" oraz "Miłość i śmierć w pigułce. Moje spotkanie z filmem ”Zostań, jeśli kochasz” zostały zamieszczone na stronie kina Etiuda oraz nagrodzone upominkami.
zobacz recenzje>>

październik 2014 r.
Dyrektor szkoły otrzymała List Gratulacyjny od Wiceministra Edukacji Narodowej - Tadeusza Sławeckiego za zaangażowanie
w pracę nad rozwojem edukacji.październik 2014 r.
Wspólnie z fundacją "Miśka Zdziśka - Błękitny Promyk Nadziei" w naszym przedszkolu, szkole podstawowej i gimnazjum zbieraliśmy kilkadziesiąt tysięcy plastikowych nakrętek, żeby pomóc walczącemu z chorobą sześcioletniemu Kacperkowi.

październik 2014 r.
W tym roku w Dniu Patrona Szkoły, zamiast tradycyjnego rajdu, nasi uczniowie wzięli udział w grze terenowej związanej
z osobą Stanisława Konarskiego.

październik 2014 r.
Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji pod nazwą "Grosz do grosza" przeprowadzonej w ramach programu "Dzwonek na obiad". Dochód zostanie przeznaczony na zapewnienie ciepłego posiłku dzieciom z rodzin dotkniętych problemem ubóstwa, bezrobocia, alkoholizmu czy niepełnosprawności.
informacje o programie>>

październik 2014 r.
Na zaproszenie Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej dyrektor naszej szkoły uczestniczyła w ogólnopolskiej konferencji
pod patronatem Prezydenta RP - "Awangarda edukacji - 25-lecie oświaty niezależnej w Polsce". Na spotkaniu mówiono
o sukcesach, problemach, doświadczeniach, wyzwaniach i perspektywach polskiej oświaty niepublicznej. Gościem była
Minister Edukacji Narodowej - Joanna Kluzik-Rostkowska.
Obecnie w Polsce funkcjonuje ponad 3 tys. niepublicznych szkół, w których uczy się blisko 180 tys. uczniów.
więcej informacji>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

październik 2014 r.
W klasie I i II rozpoczęły się warsztaty z przedsiębiorczości obejmujące sześć bloków tematycznych - budżet, jak i gdzie można zarobić pieniądze, podatki, oszczędności, sztuka negocjacji, własna firma.

wrzesień 2014 r.
Nasi uczniowie jako wolontariusze włączyli się w zbiórkę jedzenia dla bezdomnych zwierząt organizowaną w hipermarketach Tesco przez Ostrowieckie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt "Animals". Na rzecz Animalsów w naszej szkole trwa również całoroczna zbiórka plastikowych nakrętek.

wrzesień 2014 r.
Pamiętamy o 75. Rocznicy Powstania Państwa Podziemnego - 27. września zajęcia historii poprowadził pan Marek Wójcicki - kustosz Muzeum Historyczno-Archeologicznego.

wrzesień 2014 r.
Fundacja „Polska Moja-Ojczyzna” we współpracy z naszym gimnazjum realizuje projekt „Polsko-ukraińska wymiana młodzieży”. Celem projektu jest współdziałanie młodzieży z Polski i Ukrainy, rozwój wiedzy o obydwóch krajach, doskonalenie języka angielskiego, a jednocześnie promocja naszego miasta i regionu świętokrzyskiego. Grupa młodzieży z Ukrainy odwiedziła naszą szkołę pod koniec września.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

wrzesień 2014 r.
Realizujemy kolejny projekt Międzynarodowej Organizacji Studenckiej AIESEC - "Make it Possible". Projekt ma na celu rozbudzenie świadomości uczniów w zakresie Milenijnych Celów Rozwoju, do których osiągnięcia zobowiązali się członkowie Organizacji Narodów Zjednoczonych, rozwój sprawności językowych oraz osobisty rozwój młodego człowieka jako obywatela świata. Zajęcia w naszym gimnazjum prowadzili Cristopher Corobo z Wenezueli, Anya Yastrebova z Rosji i Malith Withanaarachchi ze Sri Lanki. Tym razem, dzięki obecności Crisa, nasi uczniowie mieli możliwość doskonalić nie tylko swój angielski, ale również hiszpański.
materiał Lokalna.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>


wrzesień 2014 r.
W tym roku do planu zajęć dodatkowych postanowiliśmy włączyć zajęcia jogi, o której mówi się, że jest kluczem do lepszego
i zdrowszego życia. Zajęcia koncentrują się na sprawności fizycznej i relaksie bez elementów filozoficznych i religijnych.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał w Gazecie Ostrowieckiej - sprostowanie >>

wrzesień 2014 r.
W klasie II zaplanowano również nowe koła - fizyczno-chemiczne i biologiczno-geograficzne oraz koło j. angielskiego przygotowujące do certyfikatu TELC B2.

wrzesień 2014 r.
W czasie uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego powitaliśmy kolejny rocznik pierwszoklasistów oraz pierwszych stypendystów naszej szkoły - finalistów wojewódzkiego konkursu matematyczno-przyrodniczego. Gościem naszej uroczystości był Poseł na Sejm RP - p. Jarosław Górczyński. Otrzymaliśmy również życzenia ze Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty.

ROK SZKOLNY 2013/2014

czerwiec 2014 r.
Średnia klasy I w roku szkolnym 2013/2014 wyniosła 5,08, a frekwencja 96%.

czerwiec 2014 r.
Zakończyliśmy kolejny rok szkolny. W czasie uroczystości wspólnej z naszą szkołą podstawową podsumowaliśmy tegoroczne sukcesy, rozdaliśmy aż 134 nagrody i pożegnaliśmy drugi rocznik absolwentów NSP.
materiał Ostrowiec.TV>>

czerwiec 2014 r.
Nasze gimnazjum otrzymało wyróżnienie za bardzo dobre wyniki uczniów wyróżniające się na tle klasyfikacji ogólnopolskiej
w VI Ogólnopolskim Sprawdzianie Czytania ze Zrozumieniem zorganizowanym pod patronatem Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk. Aż
sześciu uczniów osiągnęło poziom bardzo wysoki, a czterech wysoki.

czerwiec 2014 r.
Nasza szkoła włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Men "Lekcja Wolności", która ma na celu przybliżenie młodym ludziom wydarzeń jakie miały miejsce w Polsce w 1989 roku i zmian jakie dzięki nim zaszły w naszym kraju w ciągu minionych 25. lat.

czerwiec 2014 r.
Rozegraliśmy I Szkolny Turniej Tenisa Ziemnego. Rozgrywki były zacięte i trwały blisko trzy godziny. Liderami pozostają ci sami uczniowie, którzy zwyciężali do zeszłego roku w szkolnym turnieju NSP, ale na podium pojawili się również nasi nowi uczniowie - tegoroczni debiutanci.

czerwiec 2014 r:
Nasi uczniowie zdobyli aż pięć nagród w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „FOX” zorganizowanego pod patronatem MEN i instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego -cztery za wynik "bardzo dobry" i jedną za wynik "dobry". Sukces naszych pierwszoklasistów jest tym większy, że kategoria "Ducks", w której wzięli udział, przeznaczona jest dla klas pierwszych i drugich.

maj 2014 r.
Sześciu uczniów zdało egzamin judo na stopnie szkoleniowe KYU. Czterech na pas biały (6 KYU), w tym trójka, która we wrześniu rozpoczęła zajęcia z judo oraz dwoje na pas żółty (5 KYU). Wszyscy zostali zgłoszeni do Polskiego Związku Judo.
Prezes sekcji Judo UMKS "Ostrovia" - pan Grzegorz Leśniak pochwalił naszych uczniów za wysoki poziom zdobytych umiejętności, a uczeń klasy I został wyróżniony przez komisję egzaminacyjną jako najlepszy zdający. W tym dniu egzamin zdało również trzynastu uczniów z naszej szkoły podstawowej.
materiał Ostrowiec.TV>>

maj 2014 r.
Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu "Młodzi głosują" realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, którego celem jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach. Program daje im możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i Wspólnoty Europejskiej. Dzięki
udziałowi w wyborach młodzieżowych uczniowie poznają w praktyce ich zasady i znaczenie, a także podejmują - często po
raz pierwszy - ważną aktywność obywatelską. 19. maja nasi uczniowie wzięli udział w młodzieżowych wyborach do Europarlamentu. W tym roku do akcji zgłosiło się blisko 1300 szkół z całej Polski.
szczegółowe informacje>>
materiał Ostrowiec.TV>>

maj 2014 r.

Na prośbę naszych uczniów w ogrodzie szkolnym utworzyliśmy miejsce do prowadzenia zajęć. Dzięki takiemu rozwiązaniu część lekcji przy sprzyjającej pogodzie jest prowadzona na dworze. Jest to również dodatkowe miejsce do spędzania czasu na przerwach.

maj 2014 r.
Nasza szkoła została regionalnym koordynatorem inicjatywy edukacyjno - charytatywnej Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty - "Pomagamy budować studnie w Sudanie - Woda to życie - Makulatura na misje".

maj 2014 r.

Uczeń klasy I zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny" w kategorii Kadet.

maj 2014 r.
Świętujemy 10 lat Polski w Unii Europejskiej.
materiał Ostrowiec.TV>>
film promujący 10 lat Polski w UE>>

maj 2014 r.
Nasi uczniowie zdobyli I miejsce i cztery wyróżnienia w konkursie wiedzy "Parki Narodowe Stanów Zjednoczonych
Ameryki", organizowanym przez MCK i PTT w ramach tegorocznych Dni Ziemi. W konkursie wzięło udział ponad 130 uczestników z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Nagrody laureatom wręczał V-ce Konsul
Generalny USA w Krakowie - p. Vanja Vucota.
materiał Ostrowiec.TV>>

maj 2014 r.
Nasze gimnazjum ma swoją strone na facebook'u!
Link do strony>>

kwiecień 2014 r.
Wprowadzamy program stypendialny dla najzdolniejszych uczniów. Od roku szkolnego 2014/2015 laureaci oraz finaliści konkursów przedmiotowych organizowanych przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty będą zwolnieni z opłaty czesnego przez cały okres trwania nauki.

kwiecień 2014 r.

Uczniowie naszego gimnazjum, wspólnie z uczniami klasy VI NSP, wzięli udział w obozie "Euroweek - Szkoła Liderów 2014" organizowanym w Sudetach przez Europejskie Forum Młodzieży. W ramach zajęć prowadzonych wyłącznie w j. angielskim przez native speaker'ów z całego świata nasi uczniowie zostali przeszkoleni w następującym zakresie: 1. konferencja prasowa, 2. leadership, 3. poznaj Unię Europejską, 4. praca i motywacja w grupie, 5. program "Erasmus+", 6. poznawanie kultur świata, 7. prowadzenie prezentacji i autoprezentacji, 8. debata oksfordzka, 9. wolontariat, 10. szok kulturowy oraz otrzymali certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności.
informacje o projekcie>>
plan zajęć>>

kwiecień 2014 r.
Nasi uczniowie, w przeważającej większości absolwenci Niepublicznego Przedszkola Smyk, wzięli udział w jubileuszu 10-lecia naszego przedszkola, który odbył się 16. kwietnia w kinie Etiuda i zgromadził ponad 300 osób - przedszkolaki, absolwentów
i ich rodziny, przyjaciół naszego przedszkola oraz zaproszonych gości. Po części oficjalnej, na scenie zaprezentowały się wszystkie przedszkolaki i absolwenci naszego przedszkola oraz ich przyjaciele z klas. Piosenki do koncertu jubileuszowego wybierali nasi uczniowie i oni również poprowadziły koncert, który spotkał się z bardzo ciepłym i entuzjastycznym przyjęciem publiczności.
materiał Ostrowiec.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał Radia Fama>>
link do ŚKO>>

kwiecień 2014 r.
W związku z nadchodzącym "Dniem ziemi - 2014" nasza szkoła przyłączyła się do II edycji Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej pod hasłem „Oddaj zużyty telefon komórkowy - odbierz nowy aparat fotograficzny”. Zebrane w akcji telefony, stanowiące zagrożenie dla naszego środowiska naturalnego zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu.
informacje na temat akcji>>

kwiecień 2014 r.
Temat III Szkolnych Spotkań Filmowych - „Zadaniem filmowca jest dotarcie do prawdy ukrytej pod maską” - „Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. Projekcja filmu "Jadźka" reż. Janusz Nasfeter.

marzec 2014 r.
Przyłączamy się do wiosennej edycji Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "Tylko pustej głowy nie chroni kask"
film promujący akcję>>

marzec 2014 r.
Nasi uczniowie zdobyli III miejsce i wyróżnienie w IX edycji Międzygimnazjalnego Konkursu „Z Francją za pan brat” organizowanego przez I LO. W konkursie uczestniczyło ponad 60 uczniów ze szkół gimnazjalnych powiatu ostrowieckiego.

marzec 2014 r.
Rozpoczęliśmy przygodę z wielką sceną musicalową. Byliśmy w Teatrze Muzycznym "Roma" na "Deszczowej Piosence".
informacje o musicalu>>
materiał filmowy>>

marzec 2014 r.
Bardzo dobry wynik naszych uczniów w eliminacjach okręgowych Świętokrzyskiego Turnieju Innowacji i Kreatywności.
Nasi pierwszoklasiści zajęli IV miejsce na 10 startujących drużyn. Warto podkreślić, że była to jedyna drużyna składająca
się z uczniów klasy pierwszej.

marzec 2014 r.
Rozważamy przystąpienie od przyszłego roku do projektu „Podręczniki w tablecie”. Nasi uczniowie testują e-Podręczniki.
informacje o projekcie>>
zobacz materiał Ostrowiec.TV>>

marzec 2014 r.
Na zaproszenie Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty włączamy się do akcji "Pomagamy budować studnie w Sudanie - Woda
to życie – makulatura na misje". 1 kg makulatury to 75 litrów wody dla Afryki.
informacje na temat akcji>>

marzec 2014 r.
Pierwsze dni otwarte za nami. Dziękujemy za liczne odwiedziny.
zaproszenie na DO w Gazecie Ostrowieckiej>>

luty 2014 r.
Sukces naszych pierwszoklasistów w Międzygimnazjalnym Konkursie Matematycznym "Co dwie głowy to nie jedna" organizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 1. Nasi uczniowie zajęli 5. miejsce na 30. drużyn z klas I-III.

luty 2014 r.
Nasze gimnazjum zostało zakwalifikowane do projektu międzynarodowej organizacji studenckiej - "Peace Cross-cultural Understanding". Udział w projekcie jest doskonałą okazją do poznania młodych ludzi z różnych stron świata, ich tradycji, kultury i zwyczajów. Jego celem jest przygotowanie uczniów do życia w wielokulturowym świecie, przełamywanie
stereotypów i poszerzanie horyzontów. Nasi uczniowie przez tydzień uczestniczyli w interaktywnych warsztatach prowadzonych w języku angielskim przez trzyosobową grupę praktykantów - Alessię Farneti z Włoch, Mohamed'a Emad'a
z Egiptu i Dimas'a Adipraja z Indonezji. Nasi gimnazjaliści mieli również okazję przyłączyć się do projektu "Enjoy my Origin" realizowanego w naszej szkole podstawowej.
materiał Ostrowiec.TV >>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

luty 2014 r.
Plan zajęć otwartych w naszej szkole jest ułożony w taki sposób, żeby w ciągu trzech lat zaprosić rodziców na zajęcia ze wszystkich kluczowych przedmiotów.

luty 2014 r.
Nasza szkoła przystąpiła do projektu Telewizji Polskiej pt. „Internetowy Teatr TVP dla szkół”, którego ideą jest dotarcie
z kulturą i sztuką do młodej widowni przy wykorzystaniu szerokopasmowego internetu. repertuar iTeatru zawiera zarówno klasykę literatury dla dzieci i młodzieży, jak i w pełni autorskie widowiska teatru słowa, a nawet spektakle baletowe.

styczeń 2014 r.
Pierwsza "Biała szkoła" za nami. Nasi gimnazjaliści w tym roku postawili na snowboard. Jedni doskonalili jazdę, a inni uczyli
się jeździć.

styczeń 2014 r.

Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej kampanii społecznej "Tylko pustej głowy nie chroni kask" pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Narciarskiego, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Polskiego Związku Kolarskiego.

styczeń 2014 r.
Podczas II Szkolnych Spotkań Filmowych nasi uczniowie mieli możliwość poznać istotę pojęć tj. obiektywizm i rzetelność dziennikarska oraz zobaczyć dwa oblicza jednej rzeczywistości w filmie Marcela Łozińskiego pt. "Ćwiczenia warsztatowe".

grudzień 2013 r.
Nasza szkoła włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej pt. "Ćwiczyć każdy może" prowadzonej w ramach tegorocznej inicjatywy MEN - "Rok szkoły w ruchu".

grudzień 2013 r.
Dwoje uczniów klasy I zostało laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej, zajmując wysokie VI i XIV miejsce,
a w pierwszej dwudziestce znalazło się jeszcze czterech naszych uczniów.

grudzień 2013 r.
Rozpoczynamy cykl dwugodzinnych warsztatów z psychologiem przeznaczony dla naszych uczniów. Tematyka warsztatów obejmuje m.in. takie zagadnienia jak: komunikacja interpersonalna, rozwijanie umiejętności interpersonalnych - tolerancji, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, budowanie zaufania i otwartości w grupie, integracja zespołu klasowego, skuteczne rozwiązywanie konfliktów, radzenie sobie z trudnymi emocjami, kształtowanie postaw asertywnych.

grudzień 2013 r.
Nasi uczniowie na zaproszenie Przewodniczącego Rady Miasta pana Janusza Wojciecha Kotasiaka wzięli udział
w Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

listopad 2013 r.
Ruszył szkolny projekt - "To co w kinie ważne, czyli szkolne spotkania filmowe". Są to cykliczne "spotkania" z interesującymi
i wartościowymi filmami fabularnymi, dokumentalnym i etiudami filmowymi, które mają swój wydźwięk wychowawczy i mają szansę wpłynąć na kształtowanie pozytywnych postaw i zachowań młodych ludzi. Zajęcia prowadzi pasjonat tematu, filmoznawca - pan Wojciech Szymański. Dwa pierwsze filmy jakie mieli możliwość zobaczyć nasi uczniowie to "Matka"
w realizacji Wiesława Palucha oraz "Skarby Ani K." w reżyserii Małgorzaty Gryniewicz.

listopad 2013 r.
Nasi uczniowie na zaproszenie Studium Języków Obcych WSBiP w Ostrowcu Św. wzięli udział, wspólnie z uczniami
z gimnazjum w Moskwie, w międzynarodowym projekcie językowym. Celem projektu było podniesienie sprawności produktywnych oraz rozwijanie kompetencji komunikacyjnej w języku angielskim na poziomie A2/ B1 (w skali Rady Europy).
Projekt obejmował m.in. wspólny udział w zajęciach języka angielskiego pod hasłem 'In the world of tales and legends", „Quest” ulicami miasta – grę terenową sprawdzającą znajomość języka angielskiego, topografii miasta i elementów historii Ostrowca oraz międzynarodowy konkurs znajomości języka angielskiego z elementami kultury krajów anglosaskich. Projekt stanowił doskonałą okazję do sprawdzenia swoich umiejętności językowych oraz zawarcia nowych międzynarodowych znajomości.

październik 2013 r.
W dniu ślubowania życzyliśmy naszym gimnazjalistom, żeby byli zawsze otwarci świat i ludzi, naukę i nowe wyzwania oraz zmierzali w kolejne etapy swojego życia z entuzjazmem i wiarą, że każde marzenie ma szansę się spełnić, że nie ma przeciwności nie do pokonania, że można, tak jak symbolizuje logo naszej szkoły, "sięgać do gwiazd".

październik 2013 r.
Lekcje na nośniku pen drive. Uczniowie, którzy są nieobecni w szkole z powodu choroby mogą otrzymywać lekcje z danego dnia w formie elektronicznej.

wrzesień 2013 r.
Uruchomiliśmy serwis e-Szkoła, zawierający bazę e-Rodzice i e-Uczniowie, dzięki której nasi uczniowie i ich rodzice mają bezpośredni dostęp do wszystkich dokumentów regulujących pracę szkoły oraz mogą dostawać na swoje maile szkolny Newsletter o wszystkich bieżących wydarzeniach oraz e-Bibliotekę i e-Dziennik.

2. wrzesień 2013 r.
Uroczyste otwarcie naszego gimnazjum. W uroczystości wzięli udział Poseł na Sejm RP - pan Jarosław Górczyński, Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego - pan Jarosław Wilczyński, przedstawiciel Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty - pani Wizytator Małgorzata Skrzypczak. Listy gratulacyjne przesłali nam Marszałek Województwa Świętokrzyskiego - pan Adam Jarubas, Świętokrzyski Kurator Oświaty - pani Małgorzata Muzoł i Starosta Powiatu Ostrowieckiego - pan Zdzisław Kałamaga.

       

materiał Echa Dnia>>

kwiecień 2013 r.
Ruszyła kampania reklamowa naszego gimnazjum w lokalnych mediach.

luty 2013 r.
Uczniowie klasy V i VI Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. St. Konarskiego wzięli udział w projektowaniu mundurku szkolnego dla naszych gimnazjalistów.październik 2012 r.
Niepubliczne Gimnazjum im. Stanisława Konarskiego zostało wpisane do ewidencji placówek niepublicznych prowadzonych przez gminę Ostrowiec Św. Nasze gimnazjum rozpocznie działalność 1.09.2013 roku. Uruchomienie gimnazjum jest kolejnym, po przedszkolu i szkole podstawowej, etapem rozpoczętego w 2003 roku projektu "od przedszkola do liceum" oraz potwierdzeniem spójności naszej oferty edukacyjnej i konsekwencji w działaniu. Od lat z radością „rośniemy” razem z naszymi uczniami stwarzając im w naszych placówkach optymalne warunki do wieloletniej i wszechstronnej edukacji.Zapraszamy również do zapoznania się z osiągnięciami naszych uczniów w szkole podstawowej>>